Binance Peg-Chainlink Ethereum nedir?

Birçoğunuzun dikkatini çekmiştir. TrustWallet kripto cüzdanda yer alan ve kripto varlıkların önüne eklenen Binance-PEG veya Peg-Chainlink Peg-Ethereum gibi eklemeler ne anlam ifade ediyor?

Binance Smart Chain kendi ağı üzerinde yapılan token transferlerine bu isim eklenmiş. Bir tokenı erc20 üzerinden transfer ederseniz 50 tl bazen 500 tl çıkan ağ ücreti binance smart chain üzerinde 1 tlnin bile altına düşmektedir. Ayrıca Trustwallet binance borsasının kendi cüzdanı olduğu için işlem hızları ve hatalı transferlerin geri dönüşümü de biraz daha mümkün hale gelebilir.

Özellikle ilerleyen yıllarda bsc bep20 ağının diğer borsalarda kabul görmeye başlamasıyla inanıyorum ki daha düşük işlem maliyetleri ile sistem daha iyi bir hale gelecek. Bu konuyla ilgili BtcTurk CEO’su özgür beye de canlı yayınlarında toplu talepte bulunulması bep20 nin btcturkde de kullanıma açılmasını hızlandırabilir. Kripto ve blokzincir teknolojisi her gün hızla geliştiği için bu hıza yetişmek de pek mümkün olmuyor. Ancak nihai olarak bütün sorunların hızlıca çözüldüğünü görmekteyiz. Ethereum ağındaki yüksek işlem ücreti sorununun da bir şekilde çözüleceğine inanıyorum.

binance smart chain

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir