Kripto para çalınır mı?

Kripto paralar ile hayatımıza yeni güvenlik açıkları da giriyor olsa da aslında bir kripto paranın çalınması, evinizdeki altınların veya cüzdanınızın çalınmasıyla benzer bir durumdur. Kripto parayı da diğer şeyler gibi iyi koruyamadığınız zaman çalınma riski vardır.

Kripto paranızı korumak için oluşturmuş olduğunuz cüzdanınızın tohumlarını (12 kelimeyi) kaybetmemeniz lazım. Kaybederseniz paranıza erişimi kaybetmiş olursunuz. Diğer husus, bilmediğiniz borsalara ve cüzdanlara paranızı göndermemenizdir. Para sizin cüzdanınızdan çıktığı anda onu geri döndürebilecek herhangi bir devlet veya otorite yoktur. Eğer tohumlarınızı iyi muhafaza edip, paranızı farklı cüzdanlara yollamazsanız cebinizdeki paradan daha güvenli olacaklar. Cebinizdeki paranın değeri bir günde silinebilir ama kripto para hangi ülkeye giderseniz gidin o ülkeye ait para birimiyle güncel fiyatından çevirip kullanılabilir.

Her ne olursa olsun tüm güvenlik açıkları kapatılacak, kullanımı kolaylaşacak ve kripto paralar gelecekte hayatın tam ortasında olacaklardır. Biz teknolojiye gönül vermiş insanlar olarak bu dönüşümün gerçekleşeceğine inanıyoruz. Okurların da kripto paraya bakış açısını değiştirmek ve kripto parayı benimsemelerinde rol almak için gerekli tüm mecraları etkin şekilde kullanmaya devam edeceğiz.

Teknolojiler ekosisteme olumlu katkılar sağladığı sürece yaygınlaştırılmalıdır.

Sağlıcakla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir